KULTURALNE CZWARTKI KLAS VII i VIII

18 października 2019

W dniu 10 października w czwartek w przeddzień kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klasy VII i VIII udali się do kina by obejrzeć film „Legiony”. Obraz w reżyserii Dariusza Gajewskiego koncentruje się  przede wszystkim na Legionach Polskich działających w ramach Armii Austro-węgierskiej. Głównymi bohaterami „Legionów” jest trójka młodych ludzi, których połączy wspólny los i przynależność do formacji wojskowej powołanej przez pragnących niepodległości Polaków. Film to trwająca niemal całą wojnę historia pełna miłości, poświęcenia, śmierci, honoru i zdrady. Szczególne wrażenie na widzach zrobiły doskonałe ujęcia scen batalistycznych.  Po obejrzeniu filmu uczniowie przyznali, że pomógł im lepiej zrozumieć i poznać ten ważny fragment historii Polski. W kolejny czwartek 17 października  najstarsze klasy udały się do OCK w Oświęcimiu na spektakl „Balladyna” Ten widowiskową adaptację utworu Juliusza Słowackiego wyreżyserowała Anna Kasprzyk i obsadziła aktorów Teatru Starego, Teatru Bagatela i Teatru Groteska. Spektakl zachwycił barwnymi, epokowymi kostiumami, znakomitą grą aktorską. Klimat dramatycznych wydarzeń tragedii naszego wieszcza doskonale podkreśliła znakomita muzyka Ewy Korneckiej. Według uczniów stanowił całkowicie zaprzeczenie stwierdzenia,ze teatr to nuda.