JESIENNE OGNISKO KL. VI

18 października 2019

Poranek w sobotę 12 października powitał wszystkich wspaniałą słoneczną pogodą. Sprzyjała ona zaplanowanej wyprawie klasy VI w Beskid Mały. Chętni uczniowie dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców mogli wybrać się na Hrobaczą Łąkę. O godzinie 10 wyruszyliśmy sprzed szkoły, by dotrzeć do Żarnówki Dużej. Stamtąd turystycznym szlakiem w pięknych okolicznościach jesiennej przyrody udaliśmy się na szczyt. Doskonałym nastrojom towarzyszyła przepiękna, ciepła aura babiego lata. Po dotarciu na miejsce rozpalono w miejscu do tego przygotowanym ognisko. Zaostrzone wędrówką i górskim powietrzem apetyty można było zaspokoić pieczonymi kiełbaskami. Smakowały wyjątkowo, bo w trakcie zajadania się nimi można było nacieszyć się pięknymi widokami gór w kolorowej jesiennej szacie. Podziwiać nie tylko panoramę szczytów Beskidu Małego, lecz Babią Górę i poszarpaną linię grani Tatr.  Po krótkim odpoczynku podeszliśmy pod znajdujący się w tym miejscu stalowy, oświetlony nocą stalowy krzyż. Niestety czas płynął nieubłaganie i musieliśmy udać się w drogę powrotną. Wróciliśmy pełni wrażeń i z pomysłami na nowe wspólne wyprawy.