ZAKOŃCZENIE ROKU 2018/2019

1 lipca 2019

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2018/19 zakończony, a przed nami dwa miesiące wakacji. Uroczyste  zakończenie roku szkolnego, które miało miejsce 19 czerwca 2019 r., zgromadziło na sali gimnastycznej uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dopisali również zaproszeni goście: I Zastępca Burmistrza Rafał Ficoń, przedstawiciele OSP Łęki Iwona Kramarczyk i Mariusz Urbańczyk i pracownik biblioteki w Łękach Magdalena Płońska. Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Agata Baścik-Majda przywitała wszystkich przybyłych. W swojej przemowie Dyrektor podziękowała wszystkim za pracę w mijającym roku szkolnym. Szczególnie ciepłe słowa skierowała w stronę uczniów klasy VIII gratulując im wspaniałych wyników w nauce i życząc dalszych sukcesów w nowych szkołach. Do życzeń tych dołączył Wiceburmistrz Rafał Ficoń, podkreślając znaczenie tej chwili dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Potem oddano głos uczniom klasy VIII, którzy kolejny raz zaskoczyli nas swoimi umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi i wokalnymi. Przygotowane przez nich przedstawienie wywoływało na widowni zarówno salwy śmiechu jak i wyciskało łzy wzruszenia. Następnie klasa VII pożegnała swoich starszych kolegów wierszem i piosenką oraz obdarowując każdego absolwenta drobnym prezentem. Kolejnym punktem uroczystości było wyczytanie uczniów ze wszystkich klas, którzy zostali wpisani do „Złotej Księgi” oraz wręczenie uczniom nagród za sukcesy w konkursach, a rodzicom listów gratulacyjnych i podziękowań za zaangażowanie w życie szkoły. Następnie wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, gdzie zostały wręczone im świadectwa. A potem na wszystkich czekały już wytęsknione … WAKACJE!

Uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły i przyjaciołom życzymy dużo słońca, cudownie ciepłego czasu w gronie sympatycznych ludzi, radości płynącej z wakacyjnego lenistwa.
By nadchodzące wakacje sprzyjały ciekawym podróżom i zawieraniu nowych przyjaźni. Wracajcie zdrowi i wypoczęci.