PIKNIK RODZINNY 2019

11 czerwca 2019

Pikniki rodzinne organizowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękach zawsze są bardzo ważnym i wyczekiwanym wydarzeniem dla całej społeczności. Również i tegoroczny, zorganizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników, dzieci i przyjaciół naszej placówki, w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach, nie zawiódł oczekiwań mieszkańców miejscowości. Wczesnym popołudniem w sobotę 25 maja wokół przedszkola zgromadziły się tłumy mieszkańców Łęk. Swoją obecnością zaszczycili nas: I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty – Rafał Ficoń, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej UG Kęty – Tomasz Bielecki, Sołtys Wsi i Radny Rady Miejskiej w Kętach – Andrzej Drabek, Radne Powiatu Oświęcimskiego – Ewa Płonka i Aneta Tlałka, Prezes ŁKS Soła Łęki – Dariusz Marszałek, Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Łękach. Imprezę rozpoczęła część artystyczna, w której zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie szkoły. Występy najmłodszych mieszkańców wsi, na tle kolorowej dekoracji, zachwyciły wszystkich barwnymi strojami, żywiołowymi tańcami, skrzącymi humorem scenkami i skocznymi piosenkami. Zgromadzeni nagrodzili występujących gromkimi brawami. Podczas wspólnego świętowania każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych uczestników pikniku czekały nie lada atrakcje, między innymi kule wodne, dmuchana zjeżdżalnia, „Kraina zabaw”. Odważni mogli także skorzystać z przejażdżki konnej. Sporo emocji towarzyszyło również odwiedzającym kącik militarny zorganizowany przez Grupę Operacyjną Kęty. Wielką atrakcją był pokaz umiejętności karateków z klubu sportowego Oyama Karate. Dzięki uprzejmości OSP w Łękach można było poczuć się strażakiem i wsiąść do wozu używanego w czasie akcji. Dużą popularnością cieszyła się też możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia ze śmiesznymi gadżetami w przygotowanej fotobudce. Wiele osób korzystało też z możliwości zmierzenia sobie ciśnienia krwi i poziomu cukru. Tradycyjnie, atrakcjom towarzyszyła doskonała kuchnia. Goście mogli skosztować doskonałych prażonek, kiełbasek z grilla, w kawiarence zamówić napoje, słodycze, kawę i przepyszne ciasto. Punktem kulminacyjnym imprezy i jednocześnie największą frajdą dla dzieci okazały się festiwal kolorów. Dopisała również pogoda, która odzwierciedliła równie promienne nastroje wszystkich uczestników. Piknik rodzinny, który był okazją do integracji środowiska lokalnego z naszą placówką możliwy był do zrealizowania dzięki hojności sponsorów:

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Tęcza” Bielany, Usługi Transportowe „Trans” Bogumiła Urbańczyk, Betoniarnia „Prebet”, „Spirallo” Robert Małecki, Centrum Zabaw Dla Dzieci „Przygoda”, Usługi Fryzjerskie „Astor”, Gospodarstwo Rybackie Tomasz Drabek, Czanieckie Makarony Sp. z o.o., SmartPrint Kamila Tlałka, Górecki SP. J. Producent kołpaków i akcesoriów samochodowych, Zakład Usługowy Michalak Maria, Sztafa Ryszard Hurtownia warzyw i owoców, „Skiba” – Anna, Zbigniew Sajdak, „Urwis” Zabawki dla dzieci – Małgorzata Gacek, „Akasam”PHU Klęczar B. A.,Sklep Spożywczy „Spar”, , Ewa Płonka i Aneta Tlałka Radne Powiatu Oświęcimskiego, Andrzej Drabek Sołtys i Radny Rady Miejskiej w Kętach, Jakub Goc Radny Rady Miejskiej w Kętach, Mimoza Caffee Pizza Music Pub, Karczma Młynówka, Sklep „Dom i ogród” Łęki, „Artes” Tomasz Januszyk, Koło Gospodyń Wiejskich w Łękach, Energylandia Rodzinny Park Rozrywki, Splot. PPHU. Żmudka Lidia, Sklep odzieżowy „Modema” Janusz Szłapa, „Nowe Turbo” Michał Szłapa, Firma Usługowo-Handlowa Zmilczak Stanisław, „Auto –Perfect” Łukasz Zmilczak, Stacja Kontroli Pojazdów Mariusz Klekot, Salonik Fryzjerski Sabina Miczołek, Dorian Fitness Club, Sklep sieci PGZ Kupiec Anna Sajdak, Anna Stawowczyk kierownik sklepu „Kupiec”, Restauracja „Molo” Osiek, NTG System Grzegorz Kobiałka, Szkółka krzewów Ozdobnych Nowa Wieś, Restauracja Malinowy Las, FH Dekorland Grzegorz Naglik, „Magia Wnętrz” Ewa Bielecka, Ogrodnictwo Mleczko Elżbieta i Antoni, Szkółka krzewów ozdobnych Pudełek Eugeniusz, Szkółkarstwo Krzysztof Kubiczek, Top Market Łęki, Kosmetyka Samochodowa Paweł Korczyk.

Autor artykułu i zdjęć: Marzena Pencko