MISTRZOSTWA GMINY KĘTY W TRÓJBOJU

22 maja 2019

W dniu 21.05.2019r. na boisku przyszkolnym przy SP nr 2 w Kętach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kęty w trójboju lekkoatletycznym. Drużynę stanowiło sześć osób z roczników 2007 i młodsi. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Wyłoniono zwycięzców spośród dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział osiem zespołów chłopców oraz pięć dziewcząt ze szkół: SP nr 1 Kęty, SP nr 2 Kęty, ZSP nr 3 Kęty oraz ZSP Łęki.

Drużyna chłopców ZSP Łęki wystąpiła w składzie: Jędrzej D., Oliwier T., Filip T., Kacper J., Mikołaj K. oraz Piotr J.

Po zaciętej rywalizacji chłopcy zdobyli ostatecznie 241 pkt. co uplasowało szkołę na VI miejscu. Zawodnikiem, który zdobył najwięcej punktów w drużynie był Jędzej D.

Oprócz trójboju rozegrano jeszcze bieg sztafetowy 6 x 125m. W biegu tym nasi zawodnicy zajęli  trzecie miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników.

Autor artykułu i zdjęć: Lidia Doroszko