Żywa lekcja historii „Drogi do niepodległości”

27 lutego 2019

Kolejna żywa lekcja historii odbyła się w naszej szkole 27 lutego. Przypomniała wszystkim wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Kolejny raz rycerz Damian udowodnił, że nawet o bardzo ważnych i trudnych historycznych wydarzeniach takich jak powstanie kościuszkowskie i listopadowe, wojny napoleońskie czy I wojna światowa można opowiadać w interesujący wszystkich sposób. Również i tym razem uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Mogli przebierać się w stroje historyczne, charakterystyczne dla kolejnych zrywów narodowowyzwoleńczych. Ułatwiało im to wcielenie się w rolę kosyniera, powstańca, Napoleona Bonapartego czy Józefa Piłsudskiego. Zabawna narracja prowadzącego i różnorodne zadania, które uczestnicy mieli do wykonania, stwarzały zabawne sytuacje i wywoływały salwy śmiechu.

Autor artykułu i zdjęć: Marzena Pencko