CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY

27 lutego 2019

Jak się okazało w tłusty czwartek nie samym pączkiem człowiek żyje. Bo właśnie w ten dzień 28 lutego starsze klasy z naszej szkoły udały się do Domu Kultury w Kętach na najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego z Krakowa „ Charlie i fabryka czekolady”. Charlie Bucket pochodzi z bardzo biednej rodziny. Dzięki złotemu kuponowi z czekoladki znalazł się w czwórce szczęśliwców mogących zwiedzić wielką fabrykę czekolady. Znacznie się jednak różni od pozostałych dzieci, biorących udział w tej wielkiej przygodzie. Ta znana wszystkim historia zaskoczyła widzów nowoczesną adaptacją. Ogromne wrażenie wywarły efekty świetlne i wykorzystanie obrazów multimedialnych.  Dzięki zaś muzycznemu charakterowi i autorskim piosenkom podkreślone zostały śmieszne sytuacje na scenie. Nie zabrakło też momentów skłaniających do refleksji, że cnota i dobre serce nie przeszkodzą w spełnianiu własnych marzeń. To „apetyczne” przedstawienie wszyscy mile zapamiętają.