WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

5 października 2018

W piątek 5 października klasa V i VI z naszej szkoły udały się na wycieczkę. Jej celem były dwa oświęcimskie muzea prezentujące 800 lat historii tego grodu nad Sołą. Pierwsze z nich mieści się w piastowskim zamku na wzgórzu nad rzeką, a drugie w Starym Ratuszu w rynku. Oba muzea obok tradycyjnych archeologicznych i historycznych eksponatów zaskoczyły odwiedzających mnóstwem multimedialnych prezentacji i interaktywnych gadżetów, gier i łamigłówek. Dzięki nim uczniowie poznawali dzieje miasta doskonale bawiąc się. Największym hitem okazał się model samochodu Praga Baby, który produkowany był w Oświęcimiu przed II wojną światową. Wsiadając do niego uczniowie mogli odbyć wirtualną wycieczkę po uliczkach przedwojennego miasta. Dużą atrakcją okazało się też wejście na 40 metrową wieżę zamku, skąd można podziwiać panoramę Ziemi Oświęcimskiej. Przed powrotem do domu odbyliśmy też krótki spacer pięknymi Bulwarami nad Sołą.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.