ŻYWA LEKCJA HISTORII

4 października 2018

We czwartek 4 października w naszej szkole zjawili się dwaj szwedzcy siedemnastowieczni żołnierze i rozpoczęli wśród uczniów rekrutację do wojsk króla Karola X Augusta. W ten sposób rozpoczęła się żywa lekcja historii. Tym razem dowcipna i porywająca narracja naszych z gości miała za cel przybliżenie czasów potopu szwedzkiego. Dzieci poznały sposób walki i wyposażenia wojsk szwedzkich i polskich z tego okresu. Atrakcyjność zajęć polegała na tym, że do prezentacji zaangażowani byli uczniowie. Zostali oni przebrani za pikiniera, muszkietera i polskiego husarza. Otrzymywali oni różne zadania do wykonania, w trakcie, których prezentowali podstawowe uzbrojenie tych formacji. Musztra w zbroi, czy atak piką na balon wywoływały wśród widowni salwy śmiechu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że również przez zabawę można się nauczyć ważnych rzeczy. Dla wszystkich uczestników była to doskonała lekcja historii.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.