DZIEŃ KOBIET

15 marca 2018

„Wszystkiego najlepszego, radości szczęścia moc, słoneczka wesołego, snów pięknych co noc”- tymi życzeniami witane były wszystkie panie, które 15 marca zawitały w progach Szkoły Podstawowej w Łękach. Gospodyni imprezy dyrektor szkoły Iwona Sroka serdecznie przywitała wszystkie przybyłe przedstawicielki płci pięknej. To dla nich: mam, babć, cioć, sióstr, sąsiadek w podziękowaniu za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie i okazywaną codziennie życzliwość uczniowie klas I-III przygotowały wraz z wychowawcami program artystyczny. Jego motywem przewodnim sposób, w jaki obchodzono Dzień Kobiet od czasów Adama i Ewy po współczesne czasy. Przedstawienie obfitowało w widowiskowe tańce brawurowo wykonane przez grupy taneczne i solistów. Krótkie recytacje celnie i humorystycznie puentowały relacje damsko- męskie. Uśmiech na twarzy przywołały rytmiczne piosenki wykonane z wielkim przejęciem przez męski chór, składający się z wszystkich chłopaków z młodszych klas. Uroczysty i jednocześnie radosny nastrój podkreślała barwna dekoracja i kolorowe światła. Nic dziwnego, że przygotowany przez małych artystów program zachwycił wszystkich. Również zaproszeni goście, a wśród nich dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Tomasz Bielecki, sołtys Łęk Andrzej Drabek, przewodnicząca KGW w Bielanach Małgorzata Gabryś, radna gminy Aneta Tlałka, prezes OSP Łęki Zdzisław Urbańczyk z żoną, komendant OSP Łęki Paweł Wójcik z żoną oraz panie z KGW w Łękach z przewodniczącą Małgorzatą Kramarczyk gromko oklaskiwali młodych wykonawców. Po występach był czas na rozmowy i ploteczki oraz na degustację wspaniałych ciast upieczonych przez niezawodne mamy naszych uczniów.

Autor artykułu i zdjęć: Marzena Pencko

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.