KINO SZKOŁA – STYCZEŃ

30 stycznia 2018

W dniu 26 stycznia uczniowie klas IV – VI Szkoły w Łękach wzięli udział w kolejnym spotkaniu w cyklu „KINOSZKOŁA”.  Podporządkowane ono było tym razem tematowi, „Czym jest rodzina? Jak dbać o więzi międzypokoleniowe”. Wizytę w Domu Kultury w Kętach rozpoczęła prelekcja, podczas której dzieci rozmawiały o tym, jakie różne formy może przybierać współczesna rodzina, w jaki sposób rodzina kształtuje człowieka. Po tym ciekawym wstępie zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia filmu „Blanka” w reżyserii Kohki Hasei. Bohaterką filmu jest osierocona dziewczynka, która próbuje stworzyć dla siebie rodzinę. Główny wątek rozgrywa się na tle przedmieść i slumsów miejskich, w których Blanka spotyka kandydatów na członków upragnionej rodziny. Nie od razu zdaje sobie z tego sprawę. Ta wzruszająca opowieść uświadomiła nam, że bez względu na to, w jakich warunkach żyjemy, każdy z nas ma takie samo pragnienie bliskości, ciepła i miłości.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.