SZKOLNE PRZESŁUCHANIA „ARTYSTĄ BYĆ 2017”

28 września 2017

Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękach zaprezentowali swoje talenty w ramach Szkolnego Przeglądu „ Artystą Być”. W dniu 28 września do eliminacji w naszej szkole przystąpiło 15 uczniów. Przesłuchaniom przyglądała się komisja, wszyscy uczniowie szkoły i rodzice. Widzowie trzymali kciuki za swoich faworytów i nagradzali brawami wszystkich występujących. Jako pierwszy przed publicznością wystąpił Patryk Dusik z klasy II, który zagrał na keyboardzie 3 krótkie utwory muzyczne. W kategorii instrumentalno-wokalnej wystąpiła również Klaudia Grygierczyk z klasy VII. Szczególnie dużą obsadę w tym roku miała kategoria teatralno-taneczna. Zaprezentowali się w niej: Roksana Ruszkowska z klasy II, Alicja Bryzek z klasy III, Dominika Babiec z klasy IV, Julia Matlak z Zuzanną Bielą z klasy IV przedstawiając własne układy taneczne.  Oskar Żmudka z klasy III ze swoją partnerką zachwycił publiczność zaprezentowaną sambą i cha-chą. Nikodem Gaszman, Jakub Mrózek, Dominika Wójcik, Jakub Mrózek, Martyna Gaszman pokazali swój talent w mini scenkach teatralnych. Z prac plastycznych naszych uczniów (Mikołaja Korczyka kl. III, Kingi Zmilczak kl. IV, Justyny Górskiej kl. IV ) przygotowana była wystawa, którą można podziwiać na górnym korytarzu. Wszystkim uczestnikom podziękowała i wyraziła swój podziw dyrektor Iwona Sroka. Po wysłuchaniu występujących i obejrzeniu prac jury wyłoniło zwycięzców, zwracając uwagę na wysoki poziom tegorocznej edycji i zachęcając do dalszego rozwijania talentów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a nominację do finałowej gali otrzymali: w kategorii plastycznej Mikołaj Korczyk i Justyna Górska, w kategorii wokalno-instrumentalnej Patryk Dusik i Klaudia Grygierczyk, w kategorii taneczno – teatralnej Martyna Gaszman, Alicja Bryzek, Oskar Żmudka i tańczący duet Zuzanna Biela i Julia Matlak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolni koordynatorzy „Artystą Być”: Małgorzata Wybraniec i Anna Krzysztofik

Autor artykułu i zdjęć: Marzena Pencko

 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.