NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZĘTY

5 września 2017

Wakacje już za nami. Czas zatem zasiąść znów w szkolnych ławkach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękach nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęli uroczyście Mszą Świętą w kościele parafialnym w Bielanach. Następnie, o 9:15 cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej.

Już wchodząc do szkoły wszyscy mieli możliwość podziwiać odnowione ogrodzenie i wejście do szkoły. Placyk przed szkołą zyskał nowy, atrakcyjny wygląd. Uśmiechnięte buzie większości uczniów świadczyły, że choć wakacje się skończyły, to wielu z nich z niecierpliwością oczekiwało na rozpoczęcie zajęć szkolnych i na spotkanie  ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami. Największe napięcie wyczuwane było oczywiście wśród pierwszoklasistów, ciekawych nowej szkoły. Wszyscy zgromadzeni zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Iwonę Srokę. W swoim przemówieniu, skierowała ciepłe słowa w stronę uczniów, życząc im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań. Pani Dyrektor podkreśliła, że jest to bardzo wyjątkowy rok dla szkoły, gdyż będziemy obchodzić 150-lecie istnienia naszej placówki. Po oficjalnej części odbyły się pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami. Były one okazją do podzielenia się swoimi wrażeniami z wakacji i przekazania ważnych informacji dotyczących organizacji roku szkolnego. Ogromną niespodzianką dla wszystkich, a w szczególności dla klasy VII, była odremontowana i nowocześnie wyposażona pracownia komputerowa. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim przyjemnej i owocnej nauki, aby nie bacząc na czekające szkolne trudy, nie tracili nadziei, gdyż każdy kolejny dzień w szkole przybliża nas do … wakacji.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.