REKRUTACJA – PRZEDSZKOLE i KLASA I SP
Informacje , Szkoła / 29 stycznia 2019

Nabór do klas I szkół podstawowych w Gminie Kęty Do pobrania: KLASA I SP Klauzula informacyjna: KLAUZULA Rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Kęty Do pobrania: PRZEDSZKOLE Klauzula informacyjna: KLAUZULA

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2019
Szkoła , Wydarzenia / 29 stycznia 2019

O tym, że prawie każde dziecko kocha taniec wiedzą chyba wszyscy. Nasi uczniowie też uwielbiają zabawę i są prawdziwymi mistrzami parkietu. Dali temu wyraz w trakcie zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole 29 stycznia. Zabawa odbyła się w dwóch turach. Pierwsi rozpoczęli uczniowie z klas młodszych, a starsze klasy zaproszone zostały na 17.30. W tym roku opiekunkom samorządu w prowadzeniu balu pomagali animatorzy. Porwali oni wszystkie dzieci do tańca w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów, zorganizowali ciekawe konkursy i pląsy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się cudeńka wyczarowywane z balonów przez jednego z animatorów Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło pięknych strojów. Można było podziwiać inwencje uczniów i rodziców, którzy wyczarowali wspaniałe przebrania. Na bal zawitała Kleopatra, zakonnica, baletnica, wróżki, elfy, kotki i wiele innych niesamowitych postaci. Rada Rodziców zadbała, aby bawiącym się nie zabrakło energii do pląsów i przygotowała dla wszystkich poczęstunek. Kto tylko, więc mógł, tańczył solo i parami, z podskokami i obrotami – słowem była zabawa i działo się.

FERYJNY WYJAZD DO KINA 2019
Szkoła , Wydarzenia / 14 stycznia 2019

Również i w tym roku na czas ferii dla uczniów naszej szkoły przygotowano atrakcje. W pierwszy dzień wolnego, w poniedziałek 14 stycznia wszyscy chętni mogli wziąć udział w wyjeździe do kina. O godzinie 9.00 dwoma autokarami dzieci wyruszyły sprzed szkoły do Oświęcimia. Po przyjeździe oczywiście wszyscy chętni zaopatrzyli się w bufecie kinowym w przekąski, a następnie zajęli miejsca w sali kinowej wyczekując na projekcję „Ralpha Demolki w Internecie”. Film okazał się udaną kontynuacją przygód znanych już bohaterów Ralpha i Wandeloty. Tym razem wyruszają oni w poszukiwaniu części niezbędnej, by ocalić grę Wandeloty. Ich podróż po nieznanym im świecie Internetu bawi i uczy. Pełna jest świetnych gagów, pomysłów i humoru. Głównym przesłaniem filmu okazuje się myśl, że przyjaźń nie polega na zaborczości i zazdrości, że nawet, jeśli będzie się od siebie daleko, prawdziwa więź przetrwa to bez problemu.

APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR
Informacje , Szkoła / 11 stycznia 2019

W piątek 11 stycznia na sali gimnastycznej odbył się apel. W jego trakcie opiekunki Szkolnej Rady Uczniowskiej dokonały podsumowania konkursu na „ Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Panie podkreśliły, że wszystkie prace zaskoczyły pomysłowością i starannym wykonaniem. Wszystkie ozdobiły choinkę w szatni szkolnej.  Po długich debatach wyłoniono zwycięzców. W kategorii klas młodszych wygrała Justyna D. uczennica z klasy I, na drugim miejscu znalazły się ozdoby wykonane przez Nikodema G. z klasy III, a trzecie miejsce zajęła Martyna U. z klasy II.  W kategorii klas starszych zwyciężyła Martyna G., na drugim miejscu uplasował się Adrian K., a na trzecim miejscu Konrad P., wszyscy z klasy IV. Ponadto wyróżnienia otrzymali: z klas I- III Zuzanna P. i Patryk D., a klas starszych Kinga Z.  i Kacper M. Następnie dyrektor szkoły podsumowała pracę szkoły w pierwszym półroczu. Pogratulowała wszystkim osiągniętych wyników w nauce i zachowaniu. Życzyła również udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii. Na zakończenie bibliotekarka z placówki w Łękach zaprosiła wszystkich do odwiedzania w czasie ferii biblioteki i wzięcia udziału w zajęciach odbywających się na jej terenie. Przybliżyła zasady akcji dla każdej kategorii wiekowej: dla najmłodszych „ Misiowy pamiętnik”, dla klas IV-VI „ Sekretnik biblioteczny” a dla nastolatków „Chodź i posłuchaj”.

APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR
Szkoła , Wydarzenia / 11 stycznia 2019

W piątek 11 stycznia na sali gimnastycznej odbył się apel. W jego trakcie opiekunki Szkolnej Rady Uczniowskiej dokonały podsumowania konkursu na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Panie podkreśliły, że wszystkie prace zaskoczyły pomysłowością i starannym wykonaniem. Wszystkie ozdobiły choinkę w szatni szkolnej. Po długich debatach wyłoniono zwycięzców. W kategorii klas młodszych wygrała Justyna D. uczennica z klasy I, na drugim miejscu znalazły się ozdoby wykonane przez Nikodema G. z klasy III, a trzecie miejsce zajęła Martyna U. z klasy II. W kategorii klas starszych zwyciężyła Martyna G., na drugim miejscu uplasował się Adrian K., a na trzecim miejscu Konrad P., wszyscy z klasy IV. Ponadto wyróżnienia otrzymali: z klas I- IIII Zuzanna P. i Patryk D., a klas starszych Kinga Z. i Kacper M. Następnie dyrektor szkoły podsumowała pracę szkoły w pierwszym półroczu. Pogratulowała wszystkim osiągniętych wyników w nauce i zachowaniu. Życzyła również udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii. Na zakończenie bibliotekarka z placówki w Łękach zaprosiła wszystkich do odwiedzania w czasie ferii biblioteki i wzięcia udziału w zajęciach odbywających się na jej terenie. Przybliżyła zasady akcji dla każdej kategorii wiekowej: dla najmłodszych „Misiowy pamiętnik”, dla klas IV-VI „Sekretnik biblioteczny” a dla nastolatków „Chodź i posłuchaj”.