ZAWODY LEKKOATLETYCZNE – BIELANY
Szkoła , Wydarzenia / 29 października 2018

W dniu 26.10.2018r. na skoczni przy SP w Bielanach odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA BIELAN W SKOKU W DAL. Chłopcy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych (roczniki od 2004 do 2009). Każdy zawodnik miał możliwość wykonania 4 skoków ze strefy szerokości 1m. W zawodach wzięły udział szkoły: SP Bielany oraz ZSP Łęki. Do reprezentacji ZSP Łęki należeli: Jakub K., Dawid Ż., Filip T., Oliwier T., Jędrzej D., Szymon B., Konrad K., Krzysztof D., Kacper M., Mikołaj K. Szczególnie dla naszej szkoły zasłużył się Jędrzej D., zdobywając złoty medal w roczniku 2007 oraz Konrad K. brązowy medalista w roczniku 2006. Na pochwałę zasługują również Krzysztof D. i Oliwier T., którzy zajęli V miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników!

GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ – CHŁOPCY
Szkoła , Wydarzenia / 25 października 2018

W dniu 23.10.2018r. na nowej hali ZSP nr 3 w Kętach odbyły się Gminne Igrzyska  Dzieci w Halowej Piłce Nożnej Chłopców – rocznik 2006 i młodsi. W zawodach wzięło udział sześć szkół. Turniej został rozegrany w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”: Grupa 1 – ZSP Bulowice, ZSP Witkowice, SP nr 1 Kęty Grupa 2 – ZSP Łęki, SP Nowa Wieś, ZSP nr 3 Kęty Zwycięzcą grupy 1-wszej okazała się szkoła z Bulowic, grupę 2-gą wygrała nasza szkoła. W meczu finałowym mimo wielkich starań naszych zawodników, zwyciężyli piłkarze z Bulowic. Ostateczne wyniki rywalizacji szkół przedstawiają się następująco: I miejsce – ZSP Bulowice II miejsce – ZSP Łęki III miejsce – ZSP nr 3 Kęty IV miejsce – SP nr 1 Kęty V miejsce – ZSP Witkowice VI miejsce – SP nowa Wieś Do reprezentacji ZSP Łęki należeli:  Dawid Żmudka, Oliwier T., Filip T., Bartosz M., Patryk G. z kl. V, oraz Jędrzej D., Kacper M., Konrad K., Krzysztof D. z kl. VI, oraz Mikołaj K. z kl. VII. Gratulujemy uzyskanego wyniku!    

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Szkoła , Wydarzenia / 14 października 2018

Wielką i miłą niespodziankę dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie uczęszczający na świetlicę oraz członkowie Szkolnej Rady Uczniowskiej. Dzięki zaangażowaniu nauczycielek opiekujących się samorządem dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, w którym podziękowały pedagogom za trud, poświęcenie i troskę. Szczególne zainteresowanie wzbudziła dekoracja składająca się z portretów nauczycieli i pracowników szkoły wykonanych przez dzieci ze świetlicy. Uroczystość zakończyło przemówienie Dyrektor Agaty Baścik-Majda. Podkreśliła w nim piękno i odpowiedzialność pracy pedagogów. Po występach każdy z pracowników szkoły obdarowany został piękną różą. Miłym akcentem były w tym dniu odwiedziny zaprzyjaźnionych pań z Koła Gospodyń oraz sołtysa Łęk, którzy z życzeniami zawitali do szkoły.

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA
Szkoła , Wydarzenia / 5 października 2018

W piątek 5 października klasa V i VI z naszej szkoły udały się na wycieczkę. Jej celem były dwa oświęcimskie muzea prezentujące 800 lat historii tego grodu nad Sołą. Pierwsze z nich mieści się w piastowskim zamku na wzgórzu nad rzeką, a drugie w Starym Ratuszu w rynku. Oba muzea obok tradycyjnych archeologicznych i historycznych eksponatów zaskoczyły odwiedzających mnóstwem multimedialnych prezentacji i interaktywnych gadżetów, gier i łamigłówek. Dzięki nim uczniowie poznawali dzieje miasta doskonale bawiąc się. Największym hitem okazał się model samochodu Praga Baby, który produkowany był w Oświęcimiu przed II wojną światową. Wsiadając do niego uczniowie mogli odbyć wirtualną wycieczkę po uliczkach przedwojennego miasta. Dużą atrakcją okazało się też wejście na 40 metrową wieżę zamku, skąd można podziwiać panoramę Ziemi Oświęcimskiej. Przed powrotem do domu odbyliśmy też krótki spacer pięknymi Bulwarami nad Sołą.

ŻYWA LEKCJA HISTORII
Szkoła , Wydarzenia / 4 października 2018

We czwartek 4 października w naszej szkole zjawili się dwaj szwedzcy siedemnastowieczni żołnierze i rozpoczęli wśród uczniów rekrutację do wojsk króla Karola X Augusta. W ten sposób rozpoczęła się żywa lekcja historii. Tym razem dowcipna i porywająca narracja naszych z gości miała za cel przybliżenie czasów potopu szwedzkiego. Dzieci poznały sposób walki i wyposażenia wojsk szwedzkich i polskich z tego okresu. Atrakcyjność zajęć polegała na tym, że do prezentacji zaangażowani byli uczniowie. Zostali oni przebrani za pikiniera, muszkietera i polskiego husarza. Otrzymywali oni różne zadania do wykonania, w trakcie, których prezentowali podstawowe uzbrojenie tych formacji. Musztra w zbroi, czy atak piką na balon wywoływały wśród widowni salwy śmiechu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że również przez zabawę można się nauczyć ważnych rzeczy. Dla wszystkich uczestników była to doskonała lekcja historii.

DZIEŃ CHŁOPAKA
Szkoła , Wydarzenia / 1 października 2018

26 września odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Inicjatorem zabawy była Szkolna Rada Uczniowska, a okazją był zbliżający się Dzień Chłopaka. Młodsze dzieci bawiły się od godziny 16 do17, a starsze rozpoczęły imprezę o 17 a zakończyły 19. Panie opiekujące się SRU zorganizowały dla wszystkich uczestników ciekawe zabawy, dzięki nim dyskoteka była bardziej atrakcyjna. Odtańczenie tańca belgijskiego, makareny, korowody czy konkurs z krzesełkami zachęcił do przyłączenia się do zabawy nawet najbardziej nieśmiałych. Radosna atmosfera, energetyczna muzyka, doborowe towarzystwo sprawiły, że czas płynął bardzo szybko. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następną dyskotekę.