NO PROMIL – NO PROBLEM
Szkoła , Wydarzenia / 30 września 2018

Zespół Szkolno Przedszkolny w Łękach zadeklarował udział szkoły w kampanii społecznej NO PROMIL NO PROBLEM w 100 lecie odzyskania niepodległości. W związku z tym będą realizowane następujące działania: przygotowanie na terenie szkoły tablicy tematycznej z informacją o kampanii, zbieranie deklaracji odpowiedzialnego pasażera/świadka, przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla uczniów w oparciu o przekazane scenariusze, udział w inicjatywie obywatelskiej (marsz, happening) organizowanej na terenie gminy.

DZIEŃ CHŁOPAKA -kl. IIIa
Szkoła , Wydarzenia / 29 września 2018

„Uuu…Chłopaki, uuu…nie płaczą…!” – słowa tej piosenki rozpoczęły imprezę z okazji „Dnia Chłopaka” w klasie IIIa. Dziewczęta złożyły życzenia swoim kolegom i wręczyły im nietypowe upominki, nawiązujące do osobowości chłopców. Po zaśpiewaniu „Sto lat” wszyscy wznieśliśmy toast sokiem jabłkowym i konsumowaliśmy słodkości, które zakupili nasi rodzice. Gdy stół opustoszał zaczęliśmy tańczyć: „Chocolate”, „Makarenę”, „Taniec Połamaniec” i „Krasnoludka”. Szkoda, że Dnia Chłopaka nie możemy obchodzić codziennie! Uczniowie klasy III a wraz z Wychowawcą  

WYJAZD DO KINA -„DYWIZJON 303 – HISTORIA PRAWDZIWA”
Szkoła , Wydarzenia / 20 września 2018

Klasy VII i VIII dwudziestego września wyjechały do kina do Oświęcimia na produkcję historyczną „ Dywizjon 303 – historia prawdziwa”. Film Denisa Delicia został zainspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera. Ma on na celu przybliżenie widzom wspaniałej karty polskiego lotnictwa z czasów II wojny światowej. W ciekawy i barwny sposób pokazuje ogromną rolę, jaką odegrali polscy piloci w trakcie bitwy o Anglię. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiły bardzo realistyczne sceny walk toczących się w powietrzu. Dla uczniów była to szczególna lekcja patriotyzmu.

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE – „WITAJ SZKOŁO”
Szkoła , Wydarzenia / 13 września 2018

W dniu 12.09.2018r. na boisku szkolnym SP nr 2 w Kętach odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci – „WITAJ SZKOŁO”.  Dziewczynki i chłopcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (roczniki 2007-2008 i młodsi) oraz dzieci starsze (roczniki 2005-2006). Zawodnicy mieli możliwość startów w konkurencjach: 60m,100m, 500m, 600m, 1000m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz pchnięcie kulą. W zawodach wzięły udział szkoły: SP nr 1 Kęty, SP nr 2 Kęty, ZSP nr 3 Kęty, SP  Bielany, ZSP Bulowice, SP Nowa Wieś, SP Hecznarowice i ZSP Łęki. Do reprezentacji ZSP Łęki należeli: Alicja B., Maja Ż., Julia M., Kinga Z., Martyna S., Martyna Ż., Magdalena P., Michał M., Jakub K., Jakub M., Piotr J., Dawid Ż., Jędrzej D., Szymon B., Konrad K., Szymon T. Szczególnie dla naszej szkoły zasłużył się Szymon T. z kl. VII, zdobywając złoty medal w pchnięciu kulą oraz Jędrzej D. z kl. VI – brązowy medalista w biegu na 60m. Ponadto Jędrzej zajął IV miejsce w konkursie skoku w dal. Na pochwałę zasługują również Konrad K. i Martyna Ż., którzy zajęli kolejno IV i VI miejsce w pchnięciu kulą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników!

NOWY ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ …
Szkoła , Wydarzenia / 5 września 2018

Pora wakacyjnych przygód już za nami. Należy znów zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie postawi przed nami nowy Rok Szkolny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękach nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęli Mszą Świętą w kościele parafialnym w Bielanach. Następnie, o 9.15 cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zebrali się na sali gimnastycznej. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Hymnu Państwowego wszyscy zgromadzeni zostali serdecznie przywitani przez Dyrektor Agatę Baścik-Majda. W swoim przemówieniu, skierowała ona ciepłe słowa w stronę uczniów, życząc im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań. Następnie odbył się jakże ważny dla pierwszoklasistów i ich rodziców akt ślubowania i pasowania na uczniów naszej szkoły. Po nim rozpoczął się ciekawy program artystyczny, w którym występujący recytacją, piosenką i tańcem pożegnali wakacje i z uśmiechem wprowadzili wszystkich w nowy rok szkolny. Po występach dzieci zabrał głos I Zastępca Burmistrza Rafał Ficoń, życząc wszystkim, by ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń. Po oficjalnej części odbyły się pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami. Były one okazją do podzielenia się swoimi wrażeniami z wakacji i przekazania ważnych informacji dotyczących organizacji roku szkolnego. W nowym roku wszystkim uczniom życzymy, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy,…